کویت بزرگترین پایانه گاز طبیعی مایع خاورمیانه را تا ۶ ماه دیگر تکمیل می کند

نوشته شده در تاریخ: 26 شهریور 1399-17:26
کویت بزرگترین پایانه گاز طبیعی مایع خاورمیانه را تا ۶ ماه دیگر تکمیل می کند

کویت بزرگترین پایانه واردات گاز طبیعی مایع در خاورمیانه را در ماه مارس راه اندازی می کند.

 به گزارش کانال نفت به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، کویت قصد دارد بزرگترین پایانه واردات گاز طبیعی مایع در خاورمیانه را در ماه مارس راه اندازی کند.

 پالایشگاه الزور کویت به این کشور اجازه می دهد سالانه 22 میلیون تن گاز طبیعی مایع (حدود 31 میلیارد متر مکعب) وارد کند که حدود 2 برابر ظرفیت منطقه است.

 انتظار می رود بازار گاز طبیعی مایع طی چند دهه آینده رشد سریعی داشته باشد چون کشورها از نفت و زغال سنگ به انرژی های پاک تر روی آورده اند. تجارت جهانی گاز طبیعی مایع احتمالاً تا بیش از هزار میلیارد متر مکعب در سال تا 2035 افزایش می یابد. این رقم در حال حاضر برابر با 425 میلیارد متر مکعب است.

 کویت یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت دنیاست که روزانه حدود دو میلیون بشکه صادرات دارد ولی تولید گاز طبیعی آن نسبتا پایین است. این کشور عضو اوپک 18.4 میلیارد متر مکعب گاز در 2019 تولید و 23.5 میلیارد مترمکعب مصرف کرده است. کویت بزرگترین وارد کننده گاز طبیعی خاورمیانه و چهاردهمین وارد کننده در کل جهان در سال گذشته میلادی بود.

 طبق محاسبات بلومبرگ، این کشور عربی تا 2030 از کمتر از یک سوم ظرفیت پالایشگاه الزور استفاده می کند.

 شرکت صنایع نفتی متمرکز کویت که یک واحد از شرکت کویت پترولیوم است، مسئول انتخاب شرکت اپراتور پالایشگاه الزور به مدت 5 سال است و طی هفته های آینده این تصمیم را می گیرد. شرکت یونانی دسفا تنها شرکتی است که پیشنهاد اپراتوری الزور را داده است.

کانال نفتمرجع صنعت نفت و پتروشيمي