• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶

منطقه ۲ عملیات انتقال گاز ۱۴۰ میلیارد مترمکعب گاز دریافت کرد.

منطقه ۲ عملیات انتقال گاز ۱۴۰ میلیارد مترمکعب گاز دریافت کرد.
 • کانال نفت  
 • 19 اردیبهشت 1399-12:44
 • 77 بازدید

به گزارش کانال نفت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجتبی گلستانه با بیان اینکه منطقه ۲  کریدور ارتباطی انتقال گاز کشور است، گفت: حجم گاز دریافتی منطقه در سال ۹۸ حدود ۱۴۰ میلیارد مترمکعب بود که از این مقدار، ۳۳ میلیارد مترمکعب به مصارف صنعتی، نیروگاه‌ها، CGS شهری استان‌ها و مصارف سوخت تأسیسات تقویت فشار گاز و تلمبه‌خانه‌های نفت اختصاص یافت و بقیه یعنی ۱۰۷ میلیارد مترمکعب به‌منظور استفاده استان‌های شمالی کشور تحویل دیگر مناطق عملیاتی شد.

وی با اشاره به تعداد توقف‌های اضطراری واحدها، اظهار کرد: خوشبختانه سال ۱۳۹۸ با وجود افزایش ساعت کارکرد توربوکمپرسورها، ۶۵ درصد کاهش توقف نسبت به سال ۱۳۹۷ داشتیم که این کاهش نشان از پیش‌بینی مخاطره‌ها و تلاش و همت بی وقفه کارکنان منطقه است و جای تشکر و قدردانی دارد.

مدیر منطقه ۲ عملیات انتقال گاز درباره ساعت کارکرد بدون واحد رزرو، تصریح کرد: نسبت به سال ۱۳۹۷ در مجتمع‌های تأسیسات تقویت فشار گاز پتاوه و دوراهان، افزایش ۴۷ درصدی کارکرد واحدهای بدون رزرو را داشتیم که در نوع خود رکوردی بی‌نظیر روی خطوط سراسری دوم و سوم است، همچنین با تمهیداتی، خط دوم و سوم سراسری تا ۴۵ درصد افزایش ظرفیت FLOW، با کار واحدهای رزرو و آرایش عملیاتی در سرویس انتقال گاز هماهنگ بودند.

گلستانه ادامه داد: تأسیسات و مراکز بهره‌برداری خطوط لوله منطقه اکنون با ضریب اطمینان بالا در مدار انتقال گاز قرار دارند تا گاز ایمن، پاک، پایدار و بهره‌ور به دست مصرف‌کننده‌ها برسد.

وی همچنین ضمن تقدیر از تمامی کارکنان واحدهای عملیاتی و پشتیبانی، اظهار کرد: تمامی برنامه‌های تعمیرات سال ۱۳۹۹ با برنامه‌ریزی منسجم و رعایت دقیق استانداردها و ایمنی کامل در حال انجام است که می‌توان به‌عنوان موفقیتی ارزشمند برای این منطقه برشمرد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن