• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: پنجشنبه 6 آذر 1399
 • آخرین به روز رسانی: پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۶

میزان گوگرد موجود در بنزین تهران اعلام شد

میزان گوگرد موجود در بنزین تهران اعلام شد
 • کانال نفت  
 • 02 مهر 1398-15:16
 • 167 بازدید

به گزارش کانال نفت به نقل از خبر گزاری تسنیم ، وحید مرندی مقدم امروز در نشستی خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم در خصوص آخرین وضعیت کیفیت بنزین عرضه شده در سطح کشور، اظهارداشت: براساس مصوبه هیئت دولت در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 96 قرار بود تا پایان تاریخ 1/4/ 96 در 15 کلان شهر بنزین با کیفیت یورو 4 توزیع شود.

وی با اعلام اینکه در اقدام دوم نیز مقرر بود تا تاریخ اول فرودین ماه 97میزان توزیع بنزین یورو چهار 60 درصد جمعیت کشور را پوشش دهد، افزود: مطابق برنامه ریزی های انجام شده از 1400 صددرصد بنزین توزیع شده در سطح کشور یورو4 خواهد بود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص میزان گوگرد موجود در بنزین استان تهران هم گفت: در سال 93 میزان گوگرد 50 پی پی ام اعلام شده که این رقم در سال 94 به 42 پی پی ام، سال 95 به 32 ، سال 96 به دلیل اشکلات به وجود آمده در پالایشگاه شازند این رقم به 69 پی پی ام رسید اما خوشبختانه به اقدامات انجام شده و رفع مشکلات پالایشگاه این میزان در سال 97 به 34 پی پی ام رسیده است.

 به گفته وی، در سال جاری نیز گزارشات تا امروز نشان می‌دهد میزان گوگرد موجود در بنزین توزیع‌شده در جایگاه‌های تهران 24.9 پی‌پی‌ام است.البته طبق استانداردهای قبلی میزان گوگرد مجاز در بنزین 300 گرم در لیتر تعیین شده بود که در استانداردهای جدید به 50 گرم در لیتر کاهش یافته است.

وی در خصوص پرسش دیگر خبرنگار تسنیم که پرسید وضعیت اجرای استانداردهای 85 گانه در محصولات شرکت های خودروسازی چگونه است و آیا محصولی به دلیل عدم تطابق با استانداردهای جدید از خط تولید خارج خواهد شد یا خیر؟، اظهارداشت: از سال 96 میزان استانداردهای صنعت خودرو به 85 مورد افزایش یافت و قرار شد خودروسازان طی سه مرحله استانداردهای جدید را اجرا کنند. به نحوی‌که تا دی 97 حدود 63 استاندارد توسط خودروسازان اجرایی و آخرین مهلت اجرای استانداردهای 85گانه ابتدای دی 98 است.

 معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد با اعلام اینکه سازمان استاندارد مهلتی را برای خودروسازان تمدید نخواهد کرد، گفت: در مرحله اول و دوم اجرای استانداردهای جدید از تولید برخی خودروها جلوگیری شد.

مرندی مقدم  در رابطه با ایرادات کیفیت گندم موجود در کشور، افزود: استاندارد گندم اجباری نیست و ما نظارتی بر کیفیت گندم نداریم ولی در مورد کیفیت آرد، استانداردهای تعیین‌شده مدنظر قرار دارند.مسئولیت این موضوع با وزارت جهاد و سازمان غله است و ما فقط روی گندم وارداتی از نظر میزان فلزات سنگین و مایکوتوکسین‌ها نظارت داریم.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد اظهار داشت: در برخی موارد برای این که پول بیشتری از خریدار گندم دریافت شود، این اتفاق افتاده که گندم با سنگ و ناخالصی‌هایی مخلوط شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن