• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: چهارشنبه 2 مهر 1399
 • آخرین به روز رسانی: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۶

شرکت پالایش نفت تهران اولین پالایشگاه سبز کشور شد

شرکت پالایش نفت تهران اولین پالایشگاه سبز کشور شد
 • کانال نفت  
 • 27 آذر 1398-14:36
 • 122 بازدید

كارخانه كربن بارد تهران با قابليت تبديل ساليانه40 هزار تن CO2 توليدي پالايشگاه تهران به كربن صنعتي و خوراكي مورد بهره برداري قرار گرفت. اين واحد توليدي، اولين خط توليدCO2كشور به روش بازيافت مي باشد.

 

آيين افتتاح پروژه انتقال گاز CO2 از پالايشگاه تهران به شركت كربن بارد با حضور دكتر مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره)،دكتر مدني مديرعامل بنياد بركت،مهندس علي هاشمي مدير عمليات شركت پالايش نفت تهران و جمعي ازمسئولین پالايشگاه و مديران شهري در كارخانه كربن بارد ايران واقع در شهرستان ري برگزار شد. با بهره برداري از اين شركت از مصرف بيش از 15هزار تندر سال سوخت هاي فسيلي براي توليد CO2 جلوگيري مي­شود. اين كارخانه در ظرفيت فعلي در حدود 30درصد از نياز داخلي را پوشش داده و فاز دوم آن با نگاه صادرات در دست بررسي و اقدام مي باشد.
در اين مراسم علي هاشمي به نمايندگي از هيئت مديره شركت پالايش نفت تهران با تأکید بر اهميت محيط زيست در سازمان هاي متعالي گفت: با افتتاح اين طرح، شركت كربن بارد، از مزاياي نزديكي به پالايشگاه تهران و استفاده از CO2 توليدي پالايشگاه بهره مند شده است. شناخت مزاياي رقابتي هر نقطه از كشور و بهره برداري بهينه از آن ها بايد در استراتژي شركت هاي داخلي نهادينه شده و با جديت دنبال شود. وي از تمامي مديران و مسئولين درگير در پروژه براي تداوم پيگيري ها و راه اندازي كارخانه قدرداني نمود و اظهار داشت: در دنياي امروز كنترل و پايش عمليات از ابتداي فرايند توليد تا پايان چرخه عمر محصول با هدف بهبود مداوم دستاوردهاي اجتماعي، اقتصادي و زيست محيطييك الزام و يك هدف استراتژيك محسوب مي شود.
با افتتاح اين طرح از انتشار 40هزار تن گاز دي اكسيد كربن در جوجلوگيري و شركت پالايش نفت تهران به عنوان اولين پالايشگاه سبز كشور معرفي شد.
گفتني است گاز co2  در صنايع شيميايي، غذايي، پزشكي،حملو نقل و همچنين توليد كود اوره و متانول كاربرد دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن