• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: یکشنبه 19 مرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶

نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ترین رقم طی ۲۰ سال گذشته رسید

نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ترین رقم طی ۲۰ سال گذشته رسید
 • کانال نفت  
 • 22 مهر 1398-12:20
 • 103 بازدید

 به گزارش کانال نفت به نقل از اویل پرایس، گزارش ریستاد انرژی از آخرین اکتشافات جهان نشان می دهد شرکت های نفت و گاز در سال جاری میلادی 7.7 میلیارد بشکه معادلهای نفتی تا به امروز کشف کرده اند.

پالزور شنگا، تحلیلگر ارشد ریستاد انرژی گفت:«صنعت نفت در راه تکرار رکورد 2018 و تولید 10 میلیارد بشکه معادل های نفتی از منابع قابل بازیافت کشف شده است».

روسیه بیشترین منابع نفتی را در 2019 کشف  کرده است. اکتشاف های دینکوف و نیارمیسکوی حدود 1.5 میلیارد بشکه معادل های نفتی از منابع قابل بازیافت دارند. گویان و قبرس پس از روسیه قرار دارند.

 نرخ جایگزینی منابع  برای منابع متعارف در حال حاضر حدود 16 درصد است که پایین ترین حد در طول تاریخ است.

 شنگا اضافه کرد:« این بدان معناست که تنها یک بشکه از هر 6 بشکه مصرف شده با منابع جدید جایگزین می شود. این پایین ترین نرخ جایگزینی است که در دو دهه اخیر شاهد آن بوده ایم».

 ولی پس از موفقیت های اکسون موبیل در آب‌های گویان و اکتشافات اخیر توسط سایر اپراتورها در این منطقه که باعث اکتشاف های دریایی بیشتر در کارائیب شده، صنعت نفت امیدوار شده است.

 حفاری در خارج از ساحل و در کف دریا در سالهای اخیر افزایش یکنواختی داشته است و انتظار می رود 23 اکتشاف جدید در 2019 صورت بگیرد. در 2013  تنها 7 چاه دریایی حفر شده بود.

 تخمین زده می‌شود تعداد چاه هایی که در 2020 حفر می شود به 25 برسد چون اپراتورهای بسیاری به چرخه اکتشاف کارائیب پیوسته اند.

 ریستاد انرژی انتظار دارد حوزه گویان-سورین  با چاه هایی که حفر می شود، همچنان در صدر خبرها باشد. این حوزه یکی از امیدوارکننده ترین حوزه‌های تحت اکتشاف در جهان است. آخرین بررسی ها نشان می دهد این حوزه احتمالاً حدود 13 میلیارد بشکه معادل های نفتی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن