• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 17 خرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۲

ذخایر عربستان تا چند روز می‌تواند افت تولید نفت این کشور را پوشش دهد؟

ذخایر عربستان تا چند روز می‌تواند افت تولید نفت این کشور را پوشش دهد؟
 • کانال نفت  
 • 25 شهریور 1398-13:02
 • 95 بازدید

 به گزارش کانال نفت به نقل از رویترز، اگر عربستان، بزرگترین صادر کننده نفت جهان نتواند به سرعت آسیب وارد شده به تاسیسات نفتی خود را جبران کند، دولتهای سراسر جهان احتمالا مجبور می شوند از دونالد ترامپ پیروی کرده و ذخایر اضطراری نفت خود را باز کنند.

 حمله پهپادها به تاسیسات نفتی عربستان 5.7 میلیون بشکه در روز از تولید نفت کم کرد که بیش از نیمی از تولید فعلی عربستان را تشکیل می‌دهد و معادل 5 درصد عرضه جهانی نفت است.

دونالد ترامپ گفت مجوز آزاد کردن ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را در صورت لزوم صادر کرده است.

 آمریکا بزرگترین مصرف کننده نفت جهان و یک تولید کننده اصلی است. ذخایر نفت استراتژیک این کشور که در مخازن ذخیره در سواحل تگزاس و لوئیزیانا نگهداری می‌شوند، در حال حاضر شامل حدود 645 میلیون بشکه نفت هاست که معادل مصرف یک ماه آمریکاست.

طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا، این کشور 416.1 میلیون بشکه دیگر ذخیره نفتی دارد که توسط تولید کنندگان ،پالایش کنندگان و تاجران نفت نگهداری می شود.

 عربستان سعودی اعلام کرده برای پر کردن نفتکش‌های مشتریانش از ذخیره نفتی خود استفاده میکند. طبق اطلاعات شرکت راپیدان انرژی، این کشور حدود 188 میلیون بشکه نفت در ذخایر خود دارد که فقط می تواند تا 33 روز افت 5.7 میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت این کشور را پوشش دهد.

 آژانس بین المللی انرژی که سیاست های انرژی کشورهای صنعتی را هماهنگ می کند، روز شنبه اعلام کرد با کشورهای اصلی تولید کننده و مصرف کننده نفت در تماس بوده و عرضه کافی نفت به بازار وجود دارد. آژانس بین المللی انرژی قبلا هم آزادسازی نفت خام و سوخت از ذخایر اضطراری را در هنگام اختلال در عرضه نفت هماهنگ کرده است.

 چین بزرگترین وارد کننده نفت جهان، بزرگترین وارد کننده نفت عربستان هم هست. چین همچنین ذخایر بالای استراتژیک دارد که آخرین بار مقدار آن را در آوریل 2017 اعلام کرد.

 رابرت رایان، استراتژیست ارشد کالا و انرژی در مرکز تحقیقات بی سی ای مونترال ذخایر استراتژیک نفت چین را 510 میلیون بشکه تخمین می‌زند در حالی که سنگ ییک تی،یک تحلیلگر در شرکت اس آی ای انرژی، مقدار این ذخایر را 325 میلیون بشکه می داند.

  رایان گفت هنوز مشخص نیست چه زمانی کشور ها مجبور می شوند از ذخایر اضطراری خود استفاده کنند.

وی گفت:«اگر اختلال در تولید عربستان هفته ها طول بکشد، ذخایر استراتژیک هم کاهش می یابد. دنیا همین الان هم به این ذخایر وابسته است».

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن