• به

    کانال نفت

    ،

    مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

    خوش آمدید.
  • امروز: سه شنبه 26 شهریور 1398
  • آخرین به روز رسانی: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

آیا شرکتهای وزارت نفت مجاز به واردات بدون ثبت سفارش هستند؟

آیا شرکتهای وزارت نفت مجاز به واردات بدون ثبت سفارش هستند؟
  • کانال نفت  
  • 16 شهریور 1398-10:18
  • 26 بازدید

به گزارش کانال نفت به نقل از خبر گزاری تسنیم ، مهرداد جمال ارونقی در مکاتبه‌ای با عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، با اشاره به مستثنی شدن شرکت نفت از انجام ثبت سفارش خواستار شفاف سازی انجام ثبت سفارش برای سایر زیر مجموعه‌های وزارت نفت شد.

در این نامه اشاره شد که آیا شرکتهای دولتی تابعه وزارت نفت علاوه بر شرکت ملی نفت، یعنی شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پالایش و پخش  فراورده‌های نفتی نیز جهت اظهار و ترخیص کالای خود از اخذ و ارائه مجوز ثبت سفارش معاف هستند یا بایستی برای ترخیص کالای خود مجوز ثبت سفارش تهیه کنند.

گفتنی است، چندی قبل مکاتبه مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات در رسانه‌‌ها منتشر شد که نشان میداد شرکت نفت از اخذ مجوز ثبت سفارش به استناد ماده 9 اساس نامه این شرکت معاف شده است. اما مکاتبه معاون گمرک نشان می‌دهد حالا شرکت نفت اقلامی را بدون ثبت سفارش وارد کشور کرده و رایزنیها برای معافیت سایر شرکتهای وزارت نفت نیز در حال انجام است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن