• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
 • آخرین به روز رسانی: چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲

سند راهبردی دانشگاه صنعت نفت منتشر شد

سند راهبردی دانشگاه صنعت نفت منتشر شد
 • کانال نفت  
 • 21 خرداد 1398-16:38
 • 124 بازدید

به گزارش نفت به نقل از دانشگاه صنعت نفت، این سند، نخستین برنامه راهبردی این دانشگاه است که در تهیه و تدوین آن به ویژگی‌ها و ملاحظات مهمی توجه شده است. برنامه راهبردی دانشگاه به ‌گونه‌ای تهیه و تدوین شده است که نقشه راه دانشگاه را به ‌درستی و با درک و تکیه بر شرایط و واقعیت‌های صحنه کار ترسیم کند.

بدین ترتیب، امکان استفاده از ظرفیت‌های موجود دانشگاه برای تقویت و بهبود شاخص‌های کیفی تعریف ‌شده در برنامه راهبردی، فراهم می‌شود.

بر اساس این گزارش، در تدوین این برنامه، سعی شده است به دغدغه‌ها و مشکلات جاری دانشگاه در قالب پرسش‌های جدی در زمینه‌ مسائل مربوط به همه حوزه‌های تخصصی دانشگاه مانند آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، اداری و مالی توجه شود. مدل اجرایی کار با بهره‌گیری از الگوی پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مهرماه ۹۳ در نظر گرفته شده است.

همچنین به منظور جلب مشارکت همه دست‌درکاران در سطوح مختلف دانشگاه و ایجاد زمینه‌های تحقق برنامه‌ریزی راهبردی، بررسی و تدوین این برنامه با بهره‌گیری از یک فرآیند سه سطحی در دانشگاه شامل شورای تخصصی دانشگاه، هیئت رئیسه دانشگاه و دبیرخانه سند راهبردی دانشگاه، انجام شد.

بر اساس این گزارش، اهداف کلان و عملیاتی دانشگاه در هفت حوزه به شرح زیر ارائه شده است:
- حوزه سطح فعالیت‌ها و عملکرد
- حوزه خدمات آموزشی
- حوزه خدمات پژوهشی، فناوری و نوآوری
- حوزه خدمات دانشجویی و فرهنگی
- حوزه توسعه زیرساخت‌ها و مدیریت منابع
- حوزه ارتباط با صنعت
- حوزه روابط بین‌الملل

همچنین این سند با افقی پنج‌ساله (۱۴۰۲-۱۳۹۸) دارای ۱۹ هدف کلان و ۶۵ هدف عملیاتی بوده که در پنج فصل شامل کلیات، سند چشم‌انداز و بیانیه ماموریت دانشگاه، ارزیابی عملکرد دانشگاه با استفاده از تحلیل‌های استراتژیک، تدوین اهداف راهبردی و کلان دانشگاه و برنامه عملیاتی دانشگاه امسال تنظیم شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن