• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: چهارشنبه 30 مرداد 1398
 • آخرین به روز رسانی: چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

آمریکا و هم‌پیمانانش با سیاسی کردن نفت اشتباه بزرگی مرتکب شدند

آمریکا و هم‌پیمانانش با سیاسی کردن نفت اشتباه بزرگی مرتکب شدند
 • کانال نفت  
 • 03 اردیبهشت 1398-16:36
 • 102 بازدید

به گزارش خبرنگار نفت ، بیژن زنگنه عصر امروز (سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به اقدام‌های اخیر آمریکا و وضع بازار نفت اشاره کرد و گفت: امروز در این جنگ تجاوزگرانه اقتصادی که آمریکا علیه ملت ایران به راه انداخته است، صنعت نفت در نوک پیکان حملات ظالمانه است و همه باید دست در دست هم بدهیم تا با یاری خداوند با سربلندی از این شرایط خطیر عبور کنیم.

وی افزود: تصور یا رویای به صفر رساندن صادرات نفت ایران به یاری خدا هرگز تعبیر نمی‌شود و تحقق نخواهد یافت (نمایندگان، احسنت) و با همه توان برای شکستن تحریم آمریکا عمل خواهیم کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه وضع عرضه و تقاضا در شرایط کنونی بازار نفت شکننده است، تاکید کرد: بیانیه‌هایی که آمریکا و حامیان منطقه‌ای اش برای اطمینان دادن به بازار برای جلوگیری از بالا رفتن قیمت نفت منتشر می‌کنند بیشتر از هر موضوعی بیانگر و نشان‌دهنده نگرانی آنها از بی‌ثباتی و شکنندگی بازار است.

وی با اشاره به اینکه بازار نفت بسیار غیرقابل پیش بینی است و در این اوضاع شکننده نمی‌توان اطمینان داشت که به اندازه نیاز بازار نفت تولید خواهد شد، تصریح کرد: از اساس بعضی از کشورهای منطقه ظرفیت مازاد خود را برای تحریک آمریکا و فشار به ایران از یک سو و از طرف دیگر برای آرامش خیال مصرف‌کنندگان بسیار بیشتر از واقعیت اعلام می‌کنند.

زنگنه تاکید کرد: تکرار می‌کنم، آمریکا و هم‌پیمانانش با سیاسی کردن نفت و استفاده از نفت به‌عنوان سلاح اشتباه بزرگی مرتکب شدند که با توجه به وضع شکننده بازار دود آن به چشم خیلی‌ها می‌رود.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن