• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: دوشنبه 6 خرداد 1398
 • آخرین به روز رسانی: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶

کدگذاری ۱۷۰ هزار قلم کالا در انبارهای مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره

کدگذاری ۱۷۰ هزار قلم کالا در انبارهای مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره
 • کانال نفت  
 • 22 اسفند 1397-16:41
 • 68 بازدید

به گزارش نفت به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، محمد قلی‌زاده، یکی از کارکنان واحد طبقه‌بندی کالای این شرکت، گفت: روش طبقه‌بندی MESC یک روش تخصیصی کد 10 رقمی کالاست که به کالا، لوازم مصرفی و قطعات یدکی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مصرفی در وزارت نفت اطلاق می‌شود،با این ویژگی‌ها، کالا برای مصرف‌کننده، سازنده، فروشنده و دیگر دست‌درکاران قابل شناسایی و تشخیص است.

وی درباره مهم‌ترین فعالیت‌های واحد طبقه‌بندی کالا در شرکت نفت فلات قاره توضیح داد: تاکنون ۳ هزار قلم از اقلام مربوط به ان‌جی‌ال سیری، ۵۰۰ قلم مربوط به شناور خلیج فارس در بهرگان، اقلام مربوط به شناور پالایشی کوروش و سکوی نفتی SPOLA۲  لایه نفتی پارس جنوبی در کیش طبقه‌بندی شده‌اند.

قلی‌زاده افزود: مقدمات حضور کارشناسان این واحد برای کدگذاری اقلام مربوط به تاسیسات گازی و نفتی جزیره قشم فراهم شده است.

وی امکان بهره‌گیری از کامپیوتر و نرم‌افزارهای تدارکات و انبارداری، زبان مشترک بین واحدهای مختلف کالا با دیگر ادارات از جمله تدارکات، انبار، ادارات مالی و مصرف‌کننده، جلوگیری از اشتباهات ناشی از نوشتن مجدد شرح و مشخصات کالا، دسترسی آسان واحدهای تولیدی به کالاهای مورد نیاز، چیدمان کالاها در انبارها به صورت علمی و منطقی، کنترل بازدهی مصرف کالا بر اساس میزان موجودی، مصرف و سفارشات، جلوگیری از خریدهای تکراری کالا و امکان کنترل و مقایسه قیمت در خریدهای آتی را از جمله مزایای استفاده از سیستم کدگذاری در مناطق عملیاتی دانست.

قلی‌زاده همچنین درباره فعالیت‌های در حال انجام در منطقه کیش گفت: از ابتدای تاسیس انبار این منطقه در سال ۸۷ تاکنون بیش از هزار و ۲۰۰ قلم کالا به کد MESC مجهز شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در هفت ماه گذشته برای حدود ۷۵۰ قلم کالا فرم پیشنهادی تهیه شده که از این مقدار، تاکنون نزدیک به ۴۰۰ قلم دارای کد MESC است و دیگر اقلام نیز به مرور در سیستم LIB وزارت نفت دارای کد MESC خواهند شد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن