• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 8 آذر 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳

شرکت لوک اویل روسیه به دنبال تقویت تولید نفت خود در عراق است

شرکت لوک اویل روسیه به دنبال تقویت تولید نفت خود در عراق است
 • کانال نفت  
 • 30 مهر 1399-14:48
 • 25 بازدید

شرکت لوک اویل روسیه اپراتور میدان نفتی غرب قرنه ۲ در عراق است و قصد دارد تولید خود در این منطقه حیاتی برای اقتصاد روسیه را افزایش دهد.

 به گزارش کانال نفت به نقل ازخبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، ایگور زوبارف، مدیرعامل بخش خاورمیانه شرکت لوک اویل، دومین تولیدکننده بزرگ روسیه گفت این شرکت قصد دارد پس از پایان قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس، تولید نفت خود در عراق را افزایش دهد.

 تولید فعلی نفت خام عراق با توجه به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس حدود 3.6 میلیون بشکه در روز است ولی این کشور باید تا پایان سال جاری میلادی تولید خود را بیش از پیش کاهش دهد تا جبران مازاد تولید آن در ماه‌های گذشته شود.

 عراق از شرکت‌های نفت بین‌المللی که در میادین نفتی بزرگ آن فعالیت می‌کنند خواسته تولید نفت را به خاطر قرارداد کاهش تولید پایین بیاورند. شرکتهای اکسون، بریتیش پترولیوم و لوک‌اویل از بزرگترین تولید کنندگان خارجی نفت در عراق هستند و از تمام آنها خواسته شده تا تولید را پایین بیاورند.

 عراق هنوز هم نتوانسته کاملاً به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پایبند باشد. این در شرایطی است که سقوط قیمت نفت به شدت بودجه آن را کاهش داده چون نفت اصلی‌ترین منبع درآمد دولت عراق است. احسان عبدالجابر وزیر نفت عراق در یک کنفرانس آنلاین در روز سه شنبه گفت  بسیاری از پروژه های نفتی در عراق به خاطر کمبود منابع مالی به تعویق افتاده‌اند.

 شرکت لوک اویل اپراتور میدان نفتی غرب قرنه 2 در عراق است و قصد دارد تولید خود در این منطقه حیاتی برای اقتصاد روسیه را افزایش دهد.

 این میدان نفتی در سال گذشته میلادی 400 هزار بشکه در روز تولید داشت و شرکت لوک اویل حفاری چاه‌های جدید را به عنوان بخشی از مرحله دوم توسعه این میدان نفتی آغاز کرد. هدف این شرکت روسی تقویت تولید در میدان نفتی غرب قرنه 2 تا 400 هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی بود.

ولی شرکت لوک اویل مجبور شده به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت که باعث بسته شدن قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس شده ، تولید خود از این میدان نفتی را تا 280 هزار بشکه در روز پایین بیاورد.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن