• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 8 آذر 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷

روسیه یک ماه تا تصمیم‌گیری برای آینده کاهش تولید اوپک پلاس زمان دارد

روسیه یک ماه تا تصمیم‌گیری برای آینده کاهش تولید اوپک پلاس زمان دارد
 • کانال نفت  
 • 30 مهر 1399-14:48
 • 36 بازدید

وزیر انرژی روسیه،گفت کشورش قبل از اجلاس ماه آینده هیچ تصمیمی در مورد آینده کاهش تولید این گروه نمی‌گیرد.

 به گزارش کانال نفت به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، روسیه، متحد اصلی اوپک در قرارداد کاهش تولید جهت متعادل کردن بازار جهانی نفت، قبل از اجلاس ماه آینده هیچ تصمیمی در مورد آینده کاهش تولید این گروه نمی‌گیرد.

 

 الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، گفت:«ما یک ماه دیگر قبل از تصمیم‌گیری در مورد تولید نفت صبر می‌کنیم». وی یک روز قبل از این اظهارات در اجلاسی با سایر وزرای اوپک پلاس هشدار داده بود روند بهبود تقاضای جهانی نفت اخیراً در بحبوحه موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا آهسته شده و بر بی‌ثباتی بازار افزوده است.

 سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از ماه آوریل تولید خود را به شدت پایین آورده‌اند. این گروه قصد دارد به‌تدریج محدودیت تولید خود را همزمان با بهبود تقاضا کاهش دهد و از ژانویه سال آینده میلادی 1.9 میلیون بشکه نفت به بازار بیفزاید. ولی موج جدید همه‌گیری ویروس کرونا این گروه را برای تغییر برنامه‌های خود تحت فشار گذاشته است.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان در یک کنفرانس ویدئویی با وزرای اوپک پلاس در مورد دورنمای نامطمئن تقاضا هشدار داد و از اعضای این گروه خواست تاثیرگذار باشند. وی گفت:«ما باید بتوانیم اقدامی برای از بین بردن تحولات و فرایندهای منفی انجام دهیم».

به نظر می‌رسد اظهارات نواک در مورد قرارداد کاهش تولید نسبت به قبل تغییر کرده است. وی کمتر از یک هفته پیش گفته بود این گروه به برنامه خود برای افزایش تولید پایبند است. به گفته منابعی در صنعت نفت روسیه، این کشور در صورت بدتر شدن شرایط بازار از به تعویق افتادن افزایش تولید گروه حمایت می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن