• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: چهارشنبه 2 مهر 1399
 • آخرین به روز رسانی: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶

تقاضای جهانی نفت تا ۳ سال آینده به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد

تقاضای جهانی نفت تا ۳ سال آینده به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد
 • کانال نفت  
 • 19 شهریور 1399-12:41
 • 17 بازدید

تحلیلگران بانک آمریکا سکیوریتیز اعلام کردند اگر تا پایان ۲۰۲۱ واکسن کرونا تأیید شود، سفرهای هوایی در ۲۰۲۲ تا ۷۵ درصد سطح قبل از کرونا افزایش می‌یابد و این رقم در ۲۰۲۳ به ۹۰ درصد می‌رسد.

 به گزارش کانال نفت به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، بانک آمریکا سکیوریتیز اعلام کرد با توجه به اینکه مصرف سوخت هواپیما همچنان بسیار کمتر از سال گذشته است، سه سال طول می‌کشد تا تقاضای جهانی نفت به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد.

 این بانک در گزارش هفتگی خود در مورد انرژی اعلام کرد در شرایطی که تقاضا برای سوخت خودرو تقریباً به سطح قبل از بحران کرونا بازگشته، تقاضا برای سوخت هوایی همچنان پایین است چون سفرهای هوایی کاهش چشمگیری نسبت به قبل از همه گیری ویروس کرونا داشته است.

 تحلیلگران این بانک آمریکایی عقیده دارند تا زمانی که یک واکسن موثر یا درمان برای بیماری کووید 19 پیدا نشود سفرهای هوایی رونق نمی‌گیرند. تا رسیدن به این واکسن موثر هم 12 تا 18 ماه فاصله است.

 اطلاعات سرویس ردیابی سفرهای جهانی «فلایت تریدر 24» در هفته گذشته نشان داد تعداد پروازها در جهان در ماه اوت 45.2 درصد کمتر از همین ماه در 2019 بوده و رشد آهسته تری نسبت به ماههای ژوئن و جولای داشته است.

 اگر تا پایان 2021 واکسن کرونا تایید شود، سفرهای هوایی در 2022 تا 75 درصد سطح قبل از کرونا افزایش می‌یابد و در 2023 به 90 درصد می‌رسد.

 این بانک سرمایه‌گذاری اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در بلندمدت در 2030 تا 105 میلیون بشکه در روز بالا می‌رود و سهم خودروهای برقی هم افزایش خواهد داشت. طبق بهترین سناریوی این بانک، خودروهای برقی 34 درصد از سهم فروش خودرو های سبک را تا 2030 به خود اختصاص می‌دهند و این رقم تا 2050 به 95 درصد می‌رسد.

 خودروهای هیدروژنی هم جایگزین بخشی از تقاضای نفت برای حمل و نقل خواهند شد مخصوصاً اگر قیمت آنها کاهش یابد.

 آژانس بین المللی انرژی در همین هفته اعلام کرد روند رشد تقاضا برای نفت در کوتاه مدت به خاطر حاشیه های پایین سود پالایشگاهی، عدم بهبود تقاضا برای سوخت هواپیما و بی‌ثباتی در مورد رشد اقتصاد جهان، متوقف خواهد شد، مخصوصاً در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت جهان.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن