• به

  کانال نفت

  ،

  مرجع صنعت نفت و پتروشيمي

  خوش آمدید.
 • امروز: شنبه 10 خرداد 1399
 • آخرین به روز رسانی: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

تعریف ۱۳ محور با منابع مورد نیاز ۲۳ هزار میلیاردی برای تحقق جهش تولید در وزارت نیرو

تعریف ۱۳ محور با منابع مورد نیاز ۲۳ هزار میلیاردی برای تحقق جهش تولید در وزارت نیرو
 • کانال نفت  
 • 19 فروردین 1399-17:23
 • 24 بازدید

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۳ محور و هدف با منابع مورد نیاز ۲۳ هزار میلیارد تومانی برای تحقق جهش تولید از سوی وزارت نیرو تعریف شد.

به گزارش کانال نفت به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،‌ محمدباقر نوبخت در ششمین جلسه ستاد راهبری و برنامه‌ریزی جهش تولید که در سازمان برنامه و بودجه با حضور وزیر نیرو برگزار شد، گفت: سال گذشته وزارت نیرو با موفقیت طرح الف-ب را در سراسر  کشور انجام داد، همچنین  227 پروژه در حوزه های آب و برق با  سرمایه‌گذاری 33 هزار میلیارد تومانی در 31 استان کشور به اجرا رسید.
رئیس ستاد راهبری و برنامه‌ریزی جهش تولید گفت: بر اساس برنامه‌های ارائه شده از سوی وزیر نیرو 13 هدف با اعتباری نزدیک به 23 هزار میلیارد تومان جهت سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف برای تحقق اهداف جهش تولید تعریف شده است.
به گفته دکتر نوبخت بخشی از این منابع از طریق اعتبارات موجود در قانون  بودجه سال 1399 تامین خواهد شد و مابقی نیز از سایر سازوکارهای قانونی مانند طرح مشارکت عمومی و خصوصی تامین می‌شود.


در این جلسه حمید پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه طرح‌های مختلفی از سوی وزارت نیرو برای تحقق جهش تولید ارائه شده است، گفت: طرح‌های توسعه آب و خاک با اولویت مناطق مرزی با منابع مورد نیاز 1100 میلیارد تومان در کنار تاکید بر خرید تضمینی آب  از سوی وزارت نیرو مطرح شد.
به گفته معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه ابرسانی به طرح‌های دارای تنش  آبی در یک کارگروه اولویت بندی خواهد شد همچنین اعطای تسهیلات از محل تبصره 18 نیز پیگیری می شود. از سوی دیگر بازگشت منابع بخش برق از محل تبصره 14 قانون بودجه نیز مورد تأکید وزارت نیرو برای تحقق اهداف جهش تولید بوده است.
وی افزود،  بر این اساس در پایان سال 99 حدود 9 سد جدید، 9 آبگیر افتتاح  و  همچنین آبرسانی به 1400 روستا انجام خواهد شد که  انجام این طرحها نیاز به حدود 24 هزار میلیارد تومان منابع دارد.
پورمحمدی ادامه داد،  با توجه به اینکه تنها 30 درصد این منابع در قانون بودجه لحاظ شده است پیشنهاد شد تا از سوی دفتر اقتصاد مقاومتی و همچنین دفتر انرژی سازمان برنامه و بودجه اولویت بندی طرح‌ها انجام شده و از طریق ساز و کارهای قانونی و همچنین طرح مشارکت عمومی و خصوصی تخصیصهای مورد نیاز انجام شود.

به گفته دبیر ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید، سال 99 حدود  2000 کیلومتر خط انتقال برق احداث خواهد شد و همچنین در حال حاضر اتلاف انرژی در شبکه برق به زیر 10 درصد کاهش یافته است در راستای تحقق جهش تولید نیز در سال جاری 20 شهرک صنعتی به شبکه برق متصل خواهد شد.
وی گفت: سازمان برنامه و بودجه آمادگی خود را برای تامین مالی پروژه تحویل یک میلیون دستگاه موتورسیکلت برقی  اعلام می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

انصراف از پاسخ دادن